Knihy

Uvedené tituly možno objednat přímo na adresách:

Nakladatelství Andrej Šťastný, Na Paloučku 304, 25 245 Zvole u Prahy

www.andrejstastny.cz, e-mail: info@andrejstastny.cz

Boží mobil (fejetony, sloupky, ministory)


Sbírka fejetonů, v nichž se autor s vlídnou shovívavostí, humorem a nadhledem vyjadřuje ke každodenní tvrdé realitě, se kterou se jako novinář potkává poněkud v surovější podobě něž většina obyčejných smrtelníků.

Loď s otroky


Klímův román s detektivní zápletkou je rozsáhlou freskou hektické české společnosti 90. let, kterou měl možnost jako investigativní žurnalista poznat daleko důkladněji než většina z nás.

Příběh hrdiny se odehrává v atraktivním prostředí komerční televize, jeho práce mu dává poznat i zákulisí vysoké politiky či organizovaného zločinu, nezřídka obojího najednou.

Zbláznil se svět, anebo já? (fejetony, sloupky, ministory)

Sám autor o své práci fejetonisty říká: "Je to dobrá škola úspornosti. Z řady příběhů, které budete číst, by jiný autor stvořil novelu, možná dokonce i telenovelu. Já už dnes po letech sloupkařské řehole věřím, že na padesáti řádkách lze (snad v výjimkou Bible a Švejka) odvyprávět všechno, aniž by to ztratilo pravdivost a smysl.


Advokát a jeho Pán


Kdo dnes u nás vládne? Velcí zločinci, nebo naopak jejich právníci? Co se stane, když se slavný advokát a mocný mafián rozhádají? Když se pustí do války? Kdo je silnější? Zvítězí mafiánská brutalita a síla, nebo právnický intelekt a lest? Co je ale nejhorší - ani jeden z nich si v téhle bezohledné válce neuvědomí, jak moc jsou si podobní...

Z dramatického thrilleru Josefa Klímy je cítit, že autor si nemusel moc vymýšlet. Jak sám říká: "Je to možná nejzákladnější otázka téhle doby a téhle společnosti." 

Život reportéra


V uzavřených reportážích se spolu s autorem ocitnete v mnoha zajímavých prostředích a na mnoha místech světa. Stanete se svědky všedních i nevšedních příběhů, jejichž je Josef Klíma nejen aktérem, ale především bystrým pozorovatelem a glosátorem.

Jsi mrtvej, tak nebreč


Detektivní příběh plný napětí a nečekaných zvratů se odehrává v prostředí předrevolučních podvodníčků a kšeftařů, z nichž někteří dnes kormidlují českou ekonomiku. Příběh je zfilmován režisérkou Jitkou Němcovou.


 Vlastníma očima

 aneb 

Před kamerou i za ní

Jde o bilanční knihu jednoho z našich nejlepších investigativních reportérů, k jejímuž napsání byl nedobrovolně inspirován stažením pořadu Na vlastní oči z vysílání soukromé TV stanice Nova. Na tomto velmi sledovaném formátu pracoval po dobu 15ti let. Během nich natočil kolem 380 reportáží.V souvislosti s nejzávažnějšími kauzami se nejednou ocitl tváří v tvář nejbrutálnějším zločincům. 

Smrt podle druidů


Postavy autor čerpá ze života.Pohrál si i s motivy, které zpracovával coby novinář: záhadným "viděním" se zakrytýma očima i se sílící módou tzv. novokeltismu, které propadá čím dál víc lidí. Komisařka Bláhová v ničem nepřipomíná feministické mutace neohrožených supermanů a občas má víc starostí se svým autistickým synem než s řáděním sériového vraha, který popravuje oběti podle rituálního klíče. A její mužský protějšek Kocourek, vězeňský kněz, je na faráře zase nezvykle mužný. Horolezec s pestrou minulostí, ale i s odhodláním nenastavovat druhou tvář nemilosrdným násilníkům, s nimiž je v denním styku, nýbrž se jim tvrdě postavit.

Splátka životem


V horkém létě 2015 se provalí aféra: hokejový idol Vladimír Růžička vzal potají půl milionu od otce jednoho mladého hokejisty, aby mu poskytl výhody, jaké jiní nemají. S ostudou odstupuje z místa reprezentačního kouče, hrozí mu trestní stíhání. Reportér a spisovatel JosefKlíma zpovídá desítky lidí od hokeje a postupně odkrývá daleko závažnější skutečnosti ze zákulisí nejoblíbenějšího zimního sportu. Nejde v něm jen o peníze, ale doslova o život. Mladých hráčů, kteří přišli ne vlastní vinou o životní sen, ale i zhrzených rodičů, kteří se chtějí mstít. Jenže nikdo nechce vypovídat, všichni se bojí. Anebo jsou spoluviníky?