Filmy


Requiem pro panenku 

- kultovní film 90. Let natočil režisér Filip Renč podle Klímovy knihy "Brutalita". Byl inspirován skutečnou tragédií, kdy v ústavu pro mentálně postižené uhořelo 24 chovanců a ukázalo se, že požár založila jedna problematická dívka, která do ústavu nepatřila a nesnášela drsné výchovné poměry, které v něm panovaly. 1990. 

Nahota na prodej 

- film podle skutečných událostí (únosy dívek kvůli prostituci) natočil Vít Olmer, spolu s Klímou i autor scénáře. 1994. 

Rána z milosti

 - televizní film, který natočil podle Klímova scénáře režisér Jiří Svoboda. Regionální mafián žije ve spokojené symbióze se zkorumpovaným regionálním policejním ředitelem, ovšem jen do chvíle, kdy opilý přejede a těžce zraní dívku ředitelova syna. Najednou se hřích vrací jako bumerang. Koho si ředitel vybere, s kým bude loajální? Syna, který chce spravedlivou mstu nebo mafiána, který ho drží pod krkem? Vysílala ČT, film dostal Cenu Elsa 2006. 

Svědomí Denisy Klánové

 - televizní film, který natočil podle Klímova scénářerežisér Miloš Zábranský. Příběh poslankyně, která tak dlouho protestuje proti zákonu, jímž by se zpřísnil postih dětských delikventů, až parta malých gangsterů zničí ji i její rodinu. Vysílala ČT, film dostal Cenu Elsa 2007. 

Vlna 

- třídílný televizní film, který natočil podle Klímova scénáře režisér Jiří Svoboda, pracuje s motivem záměny osobnosti, ke které došlo během ničivého tsunami v Thajsku. Oběti tsunami se záměna hodí než zjistí, že s novou identitou přebral i staré hříchy. Vysílala ČT. 

Vetřelci a lovci 

- televizní triptych, který natočil podle Klímových scénářů režisér Filip Renč. Tři příběhy založené na autentických případech zachycují tzv. nežalovatelnou kriminalitu a spojují je hlavní postavy: zdravotní sestra a bohatá restituentka (Simona Stašová) a bývalý tajný agent, který si vykupuje staré hříchy a pomáhá lidem z ošemetných situací (Juraj Kukura). Vysílala ČT. 

Expozitura 

- 16-dílný televizní seriál, který podle Klímových scénářů (spoluautor Janek Kroupa) natočili režiséři Jan Kotek a Ivan pokorný. Příběh je inspirován skutečným spiknutím policistů a gangsterů. Vysílala TV Nova. 

Atentát 

- 16-dílný televizní seriál, který podle Klímových scénářů(spoluautor Janek Kroupa) natočili režiséři Jiří Chlumský a Petr Nikolajev. Stejní hrdinové jako v Expozituře (dvojice policistů), opět založeno na skutečných případech a neúspěšném atentátu na českého prezidenta. Vysílala TV Nova.